Powered by Smartsupp


II edycja Konkursu Recytatorskiego „Słowem–Polska” pod patronatem Małżonki Prezydenta RP

  • konkurs recytatorski
  • patronat Pierwszej Damy
  • Słowem-Polska
  • szkoły polonijne

This content has been archived. It may no longer be relevant

Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła II edycję Konkursu Recytatorskiego „Słowem–Polska” dla uczniów szkół i placówek za granicą.

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród przyszłych „ambasadorów polskości” oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków za granicą. Talenty recytatorskie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7–9 lat, 10–13 lat i 14–19 lat.

Konkurs odbędzie się w terminie grudzień 2021 r. – czerwiec 2022 r. W tym czasie przewidziano cztery etapy eliminacji: szkolny, krajowy i kontynentalny, w których uczestnicy będą mieli za zadanie recytację trzech różnych utworów poetyckich wybranych autorów: Adama Asnyka, Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej i Bolesława Leśmiana.

Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie Konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej.

Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w Konkursie – LINK

Podsumowanie I edycji Konkursu “Słowem-Polska” – LINK

 

 

Zaproszenie Pierwszej Damy do udziału w 2. edycji konkursu “Słowem-Polska”