Powered by Smartsupp


Razem na Święta – zapraszamy do udziału!

  • 2021
  • MEiN
  • razem na święta
  • szkoły polonijne

This content has been archived. It may no longer be relevant

Już po raz kolejny zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe za granicą do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”.

Głównym celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W przypadku chęci wzięcia udziału w akcji prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem: http://ankiety.orpeg.pl/index.php/925684/lang-pl

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje:
• kraj;
• nazwa przedszkola / szkoły / placówki oświatowej;
• rodzaj przedszkola / szkoły / placówki oświatowej;
• adres e-mail przedszkola / szkoły / placówki oświatowej.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 20 grudnia br., do godz. 23:59 czasu polskiego. Wyniki ankiety zaprezentujemy we wtorek, 21 grudnia br.

Wszystkie placówki, które wezmą udział w akcji, otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Z uwagi na trwający stan epidemii działania realizowane w ramach akcji powinny uwzględniać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa i zasady sanitarne.

Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania:
• zorganizowanie zbiórki darów dla osób potrzebujących,
• samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliższej okolicy,
• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciół,
• zaoferowanie pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
• zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
• przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
• wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu. Katalog działań jest otwarty. Chętnie poznamy inne przedsięwzięcia przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Nie wymagamy sprawozdań. Prosimy jedynie o publikowanie informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta.

 

Zachęcamy do udziału w akcji! Bądźmy #RazemNaŚwięta!

 

Grafika akcji MEiN “Razem na Święta”